Lęk przed bólem u stomatologa?

Zdajemy sobie sprawę, że bardzo często głównym powodem powstrzymującym od wizyty u stomatologa jest lęk przed bólem. Czy to wywołany urazem z dzieciństwa czy po prostu niskim progiem wytrzymałości na to odczucie. Powodów jest wiele. W Dental care robimy wszystko by leczenie nie miało nic wspólnego z bólem a wręcz przeciwnie było dla pacjenta  nawet chwilą wytchnienia i relaksu podczas codziennej  rutyny. Dlatego standardem w naszej klinice jest leczenie w znieczuleniu komputerowym.

Znieczulenie komputerowe ma wiele plusów ale jeden jest dla pacjentów najbardziej istotny- jest praktycznie bezbolesne! Moment wkłucia poprzedzany jest przez naszych lekarzy spryskaniem miejsca wkłucia sprayem znieczulającym. Sama procedura podawania znieczulenia  przez komputer jest wolniejsza ponieważ dostosowuje on ciśnienie podawanego płynu do pacjenta co również znacząco wpływa na bezbolesność procedury. 

 

Innym rodzajem leczenia bez bólu w naszej klinice jest sedacja wziewna podtlenkiem azotu. Zastosowanie  tzw. gazu rozweselającego ma przede wszystkim wpłynąć na nastawienie pacjenta, rozluźnić go i obniżyć poczucie strachu. Jednak samo podanie podtlenku nie sprawia, że pacjent przestaje odczuwać ból. Dlatego podajemy jeszcze dodatkowo znieczulenie komputerowe.

Poważniejszym rozwiązaniem problemu jest znieczulenie ogólne. Znieczulenie ogólne jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którym ciężko jest znieść nawet dźwięk urządzeń stomatologicznych. Na znieczulenie tego typu decydują się też osoby, które np. Chcą uniknąć kilku wizyt przeznaczonych na wyrwanie ósemek i wolą by wszystkie ekstrakcje odbyły się za jednym razem jak i osoby chore a nawet te które najzwyczajniej nie są w wstanie wytrzymać na fotelu stomatologicznym nawet krótkiej wizyty. Znieczulenie ogólne nie jest jednak zabiegiem który ma obojętny wpływ na nasz organizm i może być wykonywany maksymalnie dwa razy w roku.