Wyciski bez masy? System CAD CAM

Wyciski- zmora niemalże wszystkich pacjentów. Są najczęściej bardzo ważnym i nieodłącznym elementem prac protetycznych, pozwalają na diagnostykę ortodontyczną i wiele innych. Jednak mimo, że nie powodują bólu, są dla pacjentów bardzo nieprzyjemne i powodują odruch wymiotny. Wszystko za sprawą masy wyciskowej. Z pomocą przychodzi technologia CAD/CAM która pozwala nam na uzyskanie bez pomocy masy,  komputerowy wycisk pacjenta.Dzięki temu otrzymujemy model 3D uzębienia Pacjenta na ekranie komputera. Na podstawie wirtualnego modelu diagnostycznego lekarz jest w stanie szybciej i z dużo większą precyzją analizować stan uzębienia Pacjenta zapewniając przy tym dużo większy komfort niż przy tradycyjnych wyciskach.  technologia CAD/CAM pozwala wnikliwie analizować i diagnozować każdy przypadek. Tradycyjny wycisk nie daje tak pełnego oglądu jak wirtualny model i pomiary komputera dotyczące właściwego zwarcia szczęki i żuchwy. W ten sposób technologia 3D przyczynia się do uzyskania uśmiechu idealnego nie tylko estetycznie, ale i fizjologicznie.

Plusy systemu CAD/ CAM:

  • Możliwość łatwego korygowania błędów komputerowego wycisku- w tradycyjnym sposobie należałoby powtórzyć wycisk
  • Komputerowy model zaraz po zeskanowaniu zostaje przesłany do pracowni protetycznej
  • Skrócenie czasu wykonania pracy
  • Komfort dla pacjenta
  • Precyzja
  • Brak uciążliwych wycisków

 

System ten sprawdza się w wielu dziedzinach stomatologii takich jak:

-Implantologia- lekarz uzyskuje pełen obraz warunków anatomicznych pacjenta, co zwiększa precyzję planowania leczenia implantologicznego.

-Ortodoncja- na podstawie wirtualnego modelu diagnostycznego lekarz jest w stanie szybciej i z dużo większą precyzją analizować stan uzębienia Pacjenta oraz z dokładnością zaplanować procedury prostowania zębów aparatem ortodontycznym. Ponadto taki wycisk jest  podstawą wykonania indywidualnych nakładek ortodontycznych Invisalign.

-Protetyka- skaner 3D pozwala zastąpić tradycyjne wyciski, pobierane w celu wykonania uzupełnień protetycznych . Komputerowy wycisk odznacza się dużo większą precyzją niż tradycyjny model uzębienia pobieranymasą wyciskową . Dzięki temu leczenie przeprowadzane jest w małoinwazyjny sposób i daje trwałe efekty.

Sprawdź u DENTYSTY ŁODYGOWICE