Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego

Wielu z nas tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy, że dolegliwości, które towarzyszą nam na codzień i do których  z biegiem czasu po prostu się przyzwyczajamy są tak naprawdę schorzeniem wymagającym leczenia. Częste migreny? Zwiększone napięcie mięśni twarzy? Może to zaburzenie stawu skroniowo- żuchwowego?

Poniżej przedatawiamy niepokojące objawy na które warto zwrócić uwagę:

 

 

 

Jeżeli zauważyłeś u siebie jakieś z wymienionych dolegliwości jest to sygnał by zasięgnąć porady u specjalisty od leczenia stawu skroniowo- żuchwowego. 

 

W początkowej fazie rozpoznania problemu lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, zleca wykonanie zdjęcia pantomograficznego, wykonuje przegląd jamy ustnej  oraz bada mięśnie twarzoczaszki oraz szyi. 

Po zebraniu najważniejszych informacji, lekarz przystępuje do leczenia. U takich pacjentów bardzo często badane jest prawidłowe dopasowanie zębów do siebie i wyeliminowanie punktów przedwczesnego kontaktu. Niekiedy leczenie wspomagane jest przez specjalne szyny.

 

W niektórych przypadkach leczenie może być jednak bardziej skomplikowane, jednak dobranie odpowiedniej metody leczenia pozwoli po zakończeniu cieszyć się zadowalającymi efektami i uczuciem ulgi. 

Zachęcamy do zwrócenia uwagi na niepokojące objawy i poinformowanie o nich swojego stomatologa. 

Trafna diagnoza i odpowiednio dobrane leczenie mogą zmienić codzienne samopoczucie i funkcjonowanie. 

Skontaktuj się i sprawdź u DENTYSTY WĘGIERSKA GÓRKA!