Pierwsza pomoc w gabinecie stomatologicznym

pierwsza pomoc

W gabinecie stomatologicznym istnieje wiele czynników mogących zagrozić życiu lub zdrowiu pacjenta. Niektóre zabiegi, ekstrakcje zębów czy chociażby standardowe znieczulenie, mogą spowodować nie porządanie  reakcje organizmu takie jak wstrząs anafilatyczny, utratę przytomności czy zatrzymanie krążenia. 

Pracujemy z lekami i znieczuleniami a  coraz większa grupa ludzi jest  na nie uczulona i często o tym nie wie.  Wstrząs anafilaktyczny u pacjenta może doprowadzić nawet do zgonu. Dlatego gabinet stomatologiczny, musi być przygotowany na szybką reakcję.  Po ekstracjach czy cięższych zabiegach zdarzają się też omdlenia czy zasłabnięcia. Takie przypadki na szczęście  zdarzają się niezwykle rzadko. Chcąc  jednak zapewnić Naszym Pacjentom bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, regularnie doszkalamy naszą wiedzę i umiejętności w dziedzinie pierwszej pomocy.

Podczas kursu przeprowadzamy  między innymi symulacje wypadków z którymi możemy się spotkać w gabinecie stomatologicznym, omawiamy leki oraz ich podawanie w kryzysowych sytuacjach. Takie działania pozwalają nam na szybką i profesjonalną reakcję. yeswink

Zapraszamy do DENTYSTY ŻYWIEC!