System CAD/CAM

Protetyka
Dental-Care
Licówki
Korony
Mosty

Komputerowo wspomagane projektowanie i frezowanie pełnoceramicznych uzupełnień protetycznych  – brzmi jak science fiction? Już nie! System CEREC oparty o technologię CAD CAM to innowacyjna metoda wirtualnego planowania odbudów protetycznych wykorzystywana przez najznamienitsze kliniki stomatologiczne na całym świecie – już teraz, dostępna jest również dla Was w gabinetach Dental-Care :)

Wykonanie w tradycyjny sposób uzupełnienia protetycznego w postaci koron, licówek, wypełnień inlay i onlay wymaga wykonania uciążliwych etapów w postaci wycisków, odlania modeli, procedur technicznych w pracowni protetycznej, transportu pracy między pracowanią protetyczną a gabinetem oraz kilku wizyt pacjenta w gabinecie. Te etapy były najczęściej przyczyną wielu niedokładności i naprężeń w gotowych pracach.

Nowoczesny system CAD CAM CEREC pozwala zaoferować pacjentowi jednowizytowe leczenie stomatologiczne, szybkie i precyzyjne bez pośrednictwa pracowni protetycznej.

CAD – to komputerowo wspomagane projektowanie. Tradycyjny wycisk zostaje zastąpiony przez skanowanie kamerą 3D opracowanych zębów. Celem tej procedury jest stworzenie wirtualnego, trójwymiarowego modelu, który przewyższa precyzją i dokładnością. Skanowany obraz  jest archiwizowany w oprogramowaniu system CEREC, który umożliwia dokładną analizę i diagnostykę poszczególnych danych. Kolejny etap to opracowanie wirtualnego projektu przyszłego uzupełnienia na monitorze komputera. Pacjent bierze udział w procesie projektowania własnego uśmiechu – na ekranie komputera śledzi cyfrowy model zębów i dziąseł oraz proces powstawania odbudowy protetycznej, obserwując tym samym finalny efekt leczenia.

CAM – to komputerowo wspomagane wykonanie. Zaprojektowane wcześniej wirtualne uzupełnienie protetyczne zostaje zrealizowane we frezarce czyli precyzyjnym urządzeniu sterowanym poprzez procesory, umożliwiające prowadzenie różnych narzędzi takich jak wiertła, frezy, kamienie, diamenty po obrabianych materiałach.

Rekonstrukcje protetyczne z systemem CAD CAM jesteśmy w stanie zrealizować podczas jednej wizyty, bez potrzeby stosowania uzupełnień tymczasowych! Dzięki wirtualnemu projektowaniu pacjent otrzymuje pełnoceramiczną odbudowę protetyczną wykonaną precyzyjnie, z gwarantowaną trwałościa, odpornością na naprężenia z najwyzszej jakości materiałów.

Nie czekaj – zaprojektuj swój uśmiech z systemem CAD CAD w Dental-Care!