Usługi oferowane przez dental-care

Chirurgia

Zabieg chirurgiczny realizowany w Dental-CareChirurgia stomatologiczna bardzo często kojarzona jest z zabiegiem usuwania zębów – tymczasem w dzisiejszych czasach stanowi ona przede wszystkim ratunek dla zębów objętych różnymi procesami chorobotwórczymi.

Implantologia, regeneracja kości i tkanek miękkich, leczenie chorób błon śluzowych, protetyka, diagnostyka onkologiczna czy ortodoncja – wszystkie wspominane dziedziny stomatologii korzystają z zabiegów chirurgicznych, które dają szansę na estetyczne i profesjonalne leczenie.

W gabinetach Dental-Care wykonujemy pełen zakres zabiegów z dziedziny chirurgii stomatologicznej, które nie wymagają pozabiegowego pobytu szpitalnego. Leczenie opracowujemy w oparciu o cyfrową diagnostykę rentgenowską – zdjęcia panoramiczne oraz tomografię komputerową 3D. Wykorzystanie Piezosurgery czyli ultradźwiękowego noża do cięcia i rozwarstwiania kości gwarantuje precyzyjne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegów. Nóż ogranicza utratę tkanki kostnej oraz zniszczenie otaczających tkanek miękkich gwarantując, że pole zabiegowe jest niemal całkowicie wolne od krwi.

Wysoce wykwalifikowany personel medyczny, bogato wyposażone gabinety oraz miła atmosfera sprawiają, że chirurgia w Dental-Care nie wzbudza u naszych Pacjentów strachu czy niechęci.

W Dental-Care realizujemy szereg zabiegów z dziedziny chirurgii stomatologicznej:

  • Ekstrakcja to nic innego jak usunięcie zęba w znieczuleniu miejscowym. Aby możliwe jak najdelikatniej przeprowadzić zabieg, używamy precyzyjnych narzędzi chirurgicznych, które pozwalają doświadczonemu stomatologowi na zwichnięcie, rozchwianie korzenia usuwanego zęba oraz w rezultacie, jego usunięcie. Dopiero w momencie, kiedy ta metoda zawodzi, sięgamy po standardowe kleszcze chirurgiczne.
  • W przypadku zębów zatrzymanych – zębów mądrości oraz kłów, wykonujemy operacyjne usunięcia zęba. Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz analizuje szereg aspektów takich jak przydatność zęba w zgryzie, nasilenie nawracających się stanów zapalnych, występowanie ewentualnych radiologicznych zmian w kości gwarantując, że wybrana technika leczenie jest zawsze dopasowana do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Dłutowanie zatrzymanego zęba mądrości jest zabiegiem znacznie bardziej skomplikowanym, niż usunięcie zęba ułożonego prawidłowo. Jednakże dokładne i indywidualne przygotowanie pacjenta do zabiegu oraz wnikliwa analiza jego stanu zdrowia pozwala nam zminimalizować negatywne skutki zabiegu. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba to dla nas ostateczność – w Dental-Care dokładamy wszelkich starań, aby uratować każdy ząb.
  • Chirurgia przedprotetyczna dotyczy m.in. wyrównania wyrośli kostnych, usunięcia zmian rozrostowych na błonie śluzowej, które utrudniają protezowanie czy usunięcia zębów ze zmianami, które nie są wystraczająco mocne, aby mogły zostać użyte na potrzeby pracy protetycznej. Chirurgia stomatologiczna przychodzi z pomocą również w przypadku zabiegów implantologii – dzięki augmentacji kości materiałem kościozastępczym, możemy uzupełnić ubytki kostne gwarantując odpowiednie warunki na wszczepienie implantów.
  • Chirurgia endodontyczna polega na wykonaniu zabiegów resekcji, hemisekcji oraz radektomii. Resekcja to zabieg chirurgicznego odcięcia wierzchołka korzenia ze wstecznym wypełnieniem kanału – jest on szczególnie pomocny w przypadku zębów źle przeleczonych kanałowo. Hemisekcja i radektomia – nazywane w naszych gabinetach zabiegami ostatniej szansy – polegają kolejno na usunięciu połowy zęba z problematycznym korzeniem oraz odcięciu korzenia, który nie rokuje na dalsze przetrwanie w jamie ustnej.
  • Periochirurgia to nic innego jak usunięcie wszelkich stanów chorobowych tkanek miękkich, które sprzyjają powstawaniu chorób przyzębia. Nadrzędnym celem jest eliminacja stanu zapalnego i odbudowa utraconych tkanek.
  • Pobór wycinków diagnostycznych pozwala na przeprowadzenie hispatologicznego badania niepokojących zmian występujących w obszarze błon śluzowych. Dzięki wynikom badania możemy zastosować odpowiednie leczenia bądź przekierować pacjenta do specjalisty.