Usługi oferowane przez dental-care

Wybielanie

Wybielanie w Dental-CareBiałe i piękne zęby poprawiają samopoczucie – sprawiają, że chętniej się uśmiechamy, a co za tym idzie, jesteśmy korzystniej postrzegani przez nasze otoczenie. Biały uśmiech to również piękny i młody wygląd.

Właśnie dlatego wybielanie zębów to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej realizowanych w gabinetach Dental-Care.

Współczesna stomatologia musi sprostać olbrzymim wymaganiom Pacjentów, którzy oczekują skuteczności, natychmiastowych efektów oraz stosunkowo niewielkiej ceny zabiegu. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, oferujemy szybkie i bezpieczne wybielanie zębów lampą Prevdent.  

Należy pamiętać, że zabieg wybielania powinna poprzedzać kontrola uzębienia – podczas pierwszej wizyty nasi specjaliści weryfikują stan uzębienia Pacjenta oraz rozpoczynają ewentualne leczenie. Wskazane jest również usunięcie wypełnień metalowych i zastąpienie ich wypełnieniami z kompozytów a także przeprowadzenie zabiegu piaskowania oraz scallingu. Należy pamiętać, że zęby martwe oraz zaopatrzone koroną protetyczną nie ulegają wybieleniu tą metodą.

Wybielanie lampą realizujemy podczas jednej wizyty stosując technikę 3x15 – lekarz pokrywa zęby pacjenta preparatem wybielającym i następnie, przez 15 minut naświetla je niebieskim światłem lampy. Trzykrotne powtórzenie tej czynności gwarantuje piękny i biały uśmiech. Preparat wybielający zawiera czysty, aktywny tlen, który łączy się z barwnikami zawartymi w szkliwie, powodując ich utlenianie i utratę koloru. Wybielanie lampą Prevdent pozwala na nieomalże natychmiastowe efekty – jednak na pełen rezultat należy poczekać ok. 24h. Efekt utrzymania się takiego wybielania jest kwestią indywidualną – w znaczniej mierze zależy od nawyków żywieniowych pacjentów. Statystycznie określamy, iż utrzymuje się on przez ok. 1 – 2 lat.

Kolejnym zabiegiem oferowanym w gabinetach Dental-Care jest wybielanie laserowe.

Wybielanie zębów laserem to innowacyjna metoda ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród Pacjentów. Proces wybielania zębów laserem jest o wiele krótszy niż  standardową lampą. Dodatkowo cechuje się wysokim bezpieczeństwem i przynosi natychmiastowe rezultaty. 

Zalety laserowego wybielania zębów:

-efekty widoczne od razu po wybielaniu

-zauważalna poprawa koloru zębów 

-bezbolesność

-oszczędność czasu

 

Kolejnym zabiegiem oferowanym w gabinetach Dental-Care jest wybielanie nakładkowe, które pozwala na przedłużenie efektu osiągniętego dzięki lampie Prevdent bądź z powodzeniem stanowi odrębną metodę wybielania.

Polega ono na przygotowaniu specjalnych szyn w oparciu o modele uzębienia pacjenta, które służą jako nakładki do umieszczenia żelu zawierającego wybielające substancje czynne. Jako, że stężenie składnika wybielającego w metodzie nakładkowej wynosi 10-16% - dla porównania w przypadku Prevdent jest to 38% -  metoda ta polecana jest osobom bardziej cierpliwym. Efekt wybielania pojawia się stopniowo w trakcie trwania kuracji, która trwa około 10 dni.

Wybielanie nakładkowe krok po roku

  • Specjaliści Dental-Care pobierają wyciski, na podstawie których technik w laboratorium wykonuje idealnie dopasowane do zębów pacjenta silikonowe szyny.
  • Kolejna wizyta w gabinecie to dobór odpowiedniego stężenie środka wybielającego zależny od stopnia przebarwienia zębów oraz oczekiwań pacjenta.

Kolejne elementy kuracji Pacjent realizuje sam:

  • Przed zastosowaniem nakładek wybielających, należy dokładnie wyszczotkować i oczyścić zęby.
  • Umieszczamy w nakładkach niewielką ilość preparatu wybielającego (ok. 2-3 mm żelu na każdy ząb) oraz zakładamy je na zęby. Jeżeli na błonie śluzowej pojawi się preparat wybielający, usuwamy go za pomocą suchej szczoteczki bądź chusteczki higienicznej.
  • Nakładki pozostawiamy w jamie ustnej w zależności od stężenia preparatu od 4 do 8 godzin, najlepiej w nocy. Należy pamiętać, że w czasie noszenia nakładki nie należy pić, spożywać posiłków ani palić papierosów.
  • Po ściągnięciu nakładek, należy oczyścić zęby z resztek żelu oraz starannie wypłukać jamę ustną. Nakładkę czyścimy pod strumieniem bieżącej wody, przy pomocy szczoteczki z pastą do zębów.

Po zrealizowanym zabiegu, nasi specjaliści indywidualnie dobierają odpowiednie kosmetyki do potrzeb Pacjenta, a także udzielają szczegółowych informacji na temat odpowiedniej higienizacji, która pozwoli na przedłużenie efektów leczenia. Należy pamiętać, że przez dwie godziny od zakończenia zabiegu nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. Aby utrwalić efekt wybielania, zaleca się, aby przez 72 godziny po zabiegu unikać pokarmów i napojów barwiących takich jak kawa, herbata, wino czy soki. Pacjentom polecamy stosowanie tzw. "białej diety" bazującej na pokarmach nie posiadających barwników.

DENTYSTA ŻYWIEC