Leczenie aparatem INVISALIGN

Invisalign w Dental Care!

Znane na całym świecie nakładki to jedna z popularniejszych metod leczenia ortodontycznego. 

Aparaty Invisalign to przezroczyste  elastyczne nakładki na zęby wykonane na podstawie bardzo precyzyjnego cyfrowego skanu jamy ustnej.

 

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. 

 

Jak wygląda leczenie aparatem Invisalign?

Po zeskanowaniu jamy ustnej pacjenta, zostaje opracowany indywidualny plan leczenia na podstawie którego wykonywane są odpowiednie nakładki. Następnie na wizycie w gabinecie stomatologicznym, lekarz ortodonta nadbudowuje na zębach pacjenta specjalne attachmenty wykonane z materiału kompozytowego. Attachmenty są elementami wspomagającymi leczenie nakładkami. Mają za zadanie zwiększyć powierzchnię działania siły na zęba oraz pomóc tę siłę ukierunkować. Na wizycie pacjent dostaje komplet nakładek, które według zaleceń lekarza należy wymieniać co 1-2 tygodnie. Bardzo ważne, by regularnie pojawiać się u ortodonty na wizytach kontrolnych. 

 

Jak długo trwa leczenie aparatem Invisalign?

Długość leczenia zależy od wielu czynników, np. Od złożoności Twojego przypadku i tego, jak często i jak długo nosisz nakładki. Lekarz Invisalign precyzyjnie określi długość leczenia na postawie Twoich konkretnych potrzeb. Leczenie Systemem Invisalign trwa przeciętnie od 12 do 18 miesięcy, jednak pierwsze efekty mogą pojawić się już po kilku tygodniach.

 

Czy nakładki trzeba nosić bez przerwy?

Nie. Nakładki zdejmuje się głównie do jedzenia. Zaleca się by były noszone nie mniej niż 22 godziny na dobę. 

 

Czy po leczeniu Invisalign retencja jest konieczna?

Retencja to standardowy etap każdego leczenia ortodontycznego. Retencja ma za zadanie utrwalić osiągnięty efekt leczenia i nie dopuścić do jego cofnięcia się. 

 

Dla kogo przeznaczone jest leczenie Invisalign?

Leczenie Systemem Invisalign może być doskonałym rozwiązaniem zarówno dla dorosłych, jak i nastolatków.