Usługi oferowane przez dental-care

Endodoncja

Jak endodoncja, to tylko pod mikroskopem!Ząb skazany na usunięcie? Teraz możesz dać mu szansę!  

Zabieg endodoncji stosujemy przy bardzo głębokich ubytkach próchniczych, stanach zapalnych i martwicy miazgi, w przypadku złamania bądź zwichnięcia zęba oraz ze wskazań protetycznych. Leczenie kanałowe polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych z zapalnie zmienionej tkanki oraz ich szczelnym wypełnieniu odpowiednim materiałem. W naszych gabinetach specjaliści pracują w powiększeniu, czyli z wykorzystaniem nowoczesnych mikroskopów, które umożliwiają odnalezienie ujść wszystkich kanałów, w tym kanałów dodatkowych, pozwalają na usunięcie przeszkód i zwapnień miazgi zmniejszając tym samym ryzyko perforacji ścian korzenia.

Zabieg rozpoczynamy od precyzyjnego określenia długości kanałów przy pomocy endometru. Kanały są następnie opracowywane z wykorzystaniem narzędzi wykonanych ze stopów niklowo-tytanowych do odpowiedniego rozmiaru. W kolejnym etapie leczenie nasi specjaliści czyszczą system kanałowy płynami przeciwbakteryjnymi, których działanie dodatkowo wzmacniają fale ultradźwiękowe. Kanały są wypełniane gutaperką rozgrzaną do temperatury blisko 200°C, co gwarantuje precyzyjne i szczelne wypełnienie systemu korzeniowego – na całej długości. Zakończone leczenie endodontyczne dokumentujemy zdjęciem RTG, na podstawie którego można ocenić wykonaną pracę oraz monitorować efekty leczenia.

Nasze gabinety zostały wyposażone w szereg urządzeń wspomagających leczenie – począwszy od tomografu, poprzez systemy cyfrowego RTG, mikroskopsystemy narzędzi niklowo-tytanowych współpracujących z mikrosilnikiem endodontycznym aż po termiczne wypełnienia kanałów. Niezawodne i precyzyjne wyposażenie gabinetu w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem naszego personelu to gwarancja satysfakcji i najwyższej jakości wykonanego zabiegu. Leczenie kanałowe wykonane rzetelnie nie tylko pozwala na wyeliminowanie bakterii – przede wszystkim powoduje zahamowanie dalszego rozwoju choroby. Bardzo ważnym elementem leczenia jest izolacja zęba od środowiska zewnętrznego – nasi specjaliści korzystają z koferdamu po to, aby uniknąć napływu bakterii do wyczyszczonych kanałów.

Endodoncja jest niejednokrotnie kojarzona z bólem – w naszych gabinetach walczymy z tym stereotypem stosując innowacyjne metody znieczulania komputerowego, który zmniejsza stres i czas trwania wizyty. Komputerowo sterowane podawanie znieczulenia pozwala lekarzowi zaaplikować środek bezboleśnie, nie powodując przy tym uczucia pieczenia czy też nieprzyjemnego rozpychania. Najbardziej wymagający pacjenci mogą również skorzystać z leczenia z użyciem tzw. Gazu rozweselającego.

Mikroskop zabiegowy umożliwia leczenie według najwyższych i najnowocześniejszych światowych standardów pozwalając w pełni wykorzystać zalety dostępnych narzędzi, materiałów oraz urządzeń użytych w trakcie leczenia. Nowoczesne, efektywne leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu i odpowiednia odbudowa zębów, pozwala je zachować i użytkować tak, jak własne, zdrowe zęby. Jest to rozwiązanie bezpieczne, mniej inwazyjne i znacznie tańsze od usunięcia zęba i zastąpienia go implantem czy mostem protetycznym. Przy pomocy mikroskopu można zajrzeć do wnętrza kanałów korzeniowych, ocenić ich długość i kształt, zlokalizować ewentualne przeszkody takie jak obliteracja czy złamane narzędzie lub uszkodzenia ściany korzenia. Ponadto, pozwala on na równomierne i jednolite oświetlenie pola operacyjnego, nawet w przypadku, gdy leczenie przeprowadzamy w długich i wąskich kanałach korzeniowych.

Jak przebiega leczenie kanałowe pod mikroskopem? 

Z punktu widzenia pacjenta, leczenie pod mikroskopem nie odbiega zbytnio od typowego leczenia kanałowego. Po zabezpieczeniu pacjenta koferdamem, lekarz otwiera ząb aby mieć dostęp do kanałów. Mikroskop umieszczony na specjalnym wysięgniku znajduje się tuż nad głową pacjenta i umożliwia wgląd do wnętrza zęba. Powiększenia do 25 razy gwarantują uzyskanie maksymalnej precyzji i znacznie zwiększają skuteczność zabiegu.

Dlaczego mój ząb wymaga leczenia kanałowego w mikroskopie?

Standardowe leczenie endodontyczne nie zawsze kończy się powodzeniem. Utrudnieniem może być nietypowa anatomia zęba, wąskie lub zarośnięte kanały czy też zakrzywione korzenie. Dodatkowo, w trakcie leczenia mogą pojawić się powikłania w postaci złamania narzędzia endodontycznego, perforacji czy przeoczenia dodatkowych kanałów. We wszystkich tych przypadkach mikroskop znacznie zwiększa szanse na prawidłowe leczenie ratując zęby, które były skazane na usunięcie.

Kanały dodatkowe, przeszkody i zwapnienia miazgi czy niepoprawne leczenie kanałowe nie stanowią już wskazania do usunięcia zęba. Leczenie pod mikroskopem umożliwia odnalezienie ujść kanałów, usunięcie przeszkód, zwapnień miazgi oraz narzędzi z kanałów, zamknięcie perforacji, poprawną reendodoncję dając szansę na przedłużenie życia zęba.

DENTYSTA WĘGIERSKA GÓRKA