Usługi oferowane przez dental-care

Leczenie bez bólu

Znieczulenie komputerowe Sleeper-one, czyli nasza magiczna różdżkaJak wskazują najnowsze badania, lęk przed zabiegami stomatologicznymi dotyka blisko połowy leczonych Pacjentów! Występuje zarówno u małych dzieci, jak i ich doświadczonych rodziców, czy prawdziwych męskich twardzieli. W gabinetach Dental-Care rozumiemy obawy naszych pacjentów –  dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik leczenia, oferujemy bezbolesne i bezstresowe leczenie!

Znieczulenie komputerowe Sleeper-One jest absolutnie nowatorskim rozwiązaniem, które zadomowiło się w naszych gabinetach na dobre. Każdy element urządzenia – począwszy od jego konstrukcji, poprzez wygląd zewnętrzny, na sposobie działania kończąc – pozwala wyeliminować stres związany z widokiem klasycznej strzykawki. Urządzenie zostało wyposażone w kilka programów, które umożliwiają precyzyjne dostosowanie dawki leku do indywidualnych wymagań pacjenta. Komputerowo sterowane podawanie pozwala lekarzowi zaaplikować środek niebywale precyzyjnie i bezboleśnie, nie powodując przy tym uczucia pieczenia czy też nieprzyjemnego rozpychania. Znieczulenie mikroprocesorowe polecane jest w szczególności w przypadku leczenia dzieci, osób wrażliwych na ból oraz odczuwających lęk przed strzykawką.

Mając na uwadze komfort i dobre samopoczucie Pacjentów, dla których wizyta u stomatologa stanowi prawdziwe wyzwanie, zastosowaliśmy jedną z najskuteczniejszych metod opanowania stresu – sedację wziewną przy pomocy N2O. Zabieg znieczulenia przy użyciu „gazu rozweselającego” jest bezbolesny i – co najważniejsze – całkowicie bezpieczny. Gaz rozweselający to nic innego jak mieszanina tlenu i podtlenku azotu występujących w proporcjach 30% do 70%. W czasie wdychania podtlenku przez specjalną maseczkę, pacjent uspokaja się i chętniej spełnia polecenia lekarza. U wielu dorosłych przypomina to stan upojenia alkoholowego, dlatego podtlenek azotu nazywamy również "bąbelkami szampana". Znieczulenie całego ciała porównywane jest często ze zniesieniem odczucia grawitacji –  wrażeniem lekkości, unoszenia się w powietrzu bądź pływania w wodzie. N2O wykazuje również słabe działanie znieczulające, które  pozwala na bezbolesną aplikację kontrolowanego komputerowo znieczulenia.

Kwestią kluczową pod kątem bezpieczeństwa jest fakt, że nadtlenek nie otępia pacjenta – przez cały czas trwania zabiegu zachowany jest kontakt z pacjentem. Po zrealizowanym zabiegu, podczas kilkuminutowego oddychania czystym tlenem, resztki podtlenku zostają efektywnie usunięte z organizmu.

Zastosowanie gazu rozweselającego jest bardzo przydatne w trakcie leczenia dzieci, które przez wzgląd na niską tolerancję stresu i bólu, stanowią grupę najbardziej wymagających pacjentów. W gabinetach Dental-Care zastosowaliśmy szereg narzędzi, które obok sedacji wziewnej, pomagają dziecku przezwyciężyć strach przed nieznanym – obok bezbolesnego znieczulenia zwanego przez naszych lekarzy magiczną różdżką, korzystamy również z kolorowych wypełnień czy nagród za odwagę, które pozwalają nam zaskarbić zaufanie oraz sympatię najbardziej wymagających, małych pacjentów.

Przed rozpoczęciem zabiegu dokonujemy wstępnej kwalifikacji dziecka – sedacja wziewna bardzo rzadko udaje się u dzieci poniżej 3 roku życia. Nasi lekarze przeprowadzają szczegółowy wywiad z rodzicami na temat stanu zdrowia maleństwa. Następnie, po uzyskaniu pisemnej zgody na zabieg przystępujemy do zapoznania małego pacjenta z aparaturą do podawania nadtlenku. Nie zawsze dzieci są chętne do założenia maseczki – zasadą jest to, ze nie naciskamy – jeżeli nie uda nam się przekonać malucha do leczenia, przekładamy zabieg na kolejną wizytę.

Zastosowanie mieszaniny N2O sprawia, że nie ma potrzeby, aby przechodzić cały proces zapoznawania dziecka z poszczególnymi etapami zabiegu leczenia zęba. Dzieci pod wpływem działania gazu rozweselającego, mają ograniczoną świadomość przebywania w gabinecie – większość z nich śni bądź doświadcza marzeń sennych. Dla dzieci, u których już od pierwszej wizyty stosuje się gaz rozweselający, leczenie kojarzone jest często z przyjemnością.

Zalecenia przed zastosowaniem metody sedacji wziewnej:

  •     Nie należy spożywać posiłków ani przyjmować płynów na 4 godziny przed zabiegiem
  •     W dniu zabiegu nie należy pić alkoholu
  •     Nie należy zakładać ciasnych ubrań
  •     Nie należy stosować metody w pierwszym trymestrze ciąży

Z metody nie powinny korzystać osoby cierpiące na:  

  • Chorobę alkoholową oraz uzależnienie od środków odurzających
  • Choroby psychiczne
  • Ciężkie choroby płuc takie jak rozstrzenie oskrzelowe czy rozedma płuc
  • Stwardnienie rozsiane, porfirię, miastenię gravis