Usługi oferowane przez dental-care

Leczenie bez bólu

Jak wskazują najnowsze badania, lęk przed zabiegami stomatologicznymi dotyka blisko połowy leczonych Pacjentów! Występuje zarówno u małych dzieci, jak i ich doświadczonych rodziców, czy prawdziwych męskich twardzieli. W gabinetach Dental-Care rozumiemy obawy naszych pacjentów –  dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik leczenia, oferujemy bezbolesne i bezstresowe leczenie!

Znieczulenie komputerowe Sleeper-One jest absolutnie nowatorskim rozwiązaniem, które zadomowiło się w naszych gabinetach na dobre. Każdy element urządzenia – począwszy od jego konstrukcji, poprzez wygląd zewnętrzny, na sposobie działania kończąc – pozwala wyeliminować stres związany z widokiem klasycznej strzykawki. Urządzenie zostało wyposażone w kilka programów, które umożliwiają precyzyjne dostosowanie dawki leku do indywidualnych wymagań pacjenta. Komputerowo sterowane podawanie pozwala lekarzowi zaaplikować środek niebywale precyzyjnie i bezboleśnie, nie powodując przy tym uczucia pieczenia czy też nieprzyjemnego rozpychania. Znieczulenie mikroprocesorowe polecane jest w szczególności w przypadku leczenia dzieci, osób wrażliwych na ból oraz odczuwających lęk przed strzykawką.

Sedacja wziewna- gaz rozweselający

Mając na uwadze komfort i dobre samopoczucie Pacjentów, dla których wizyta u stomatologa stanowi prawdziwe wyzwanie, zastosowaliśmy jedną z najskuteczniejszych metod opanowania stresu – sedację wziewną przy pomocy N2O. Zabieg znieczulenia przy użyciu „gazu rozweselającego” jest bezbolesny i – co najważniejsze – całkowicie bezpieczny. Gaz rozweselający to nic innego jak mieszanina tlenu i podtlenku azotu występujących w proporcjach 30% do 70%. W czasie wdychania podtlenku przez specjalną maseczkę, pacjent uspokaja się i chętniej spełnia polecenia lekarza. U wielu dorosłych przypomina to stan upojenia alkoholowego, dlatego podtlenek azotu nazywamy również "bąbelkami szampana". Znieczulenie całego ciała porównywane jest często ze zniesieniem odczucia grawitacji –  wrażeniem lekkości, unoszenia się w powietrzu bądź pływania w wodzie. N2O wykazuje również słabe działanie znieczulające, które  pozwala na bezbolesną aplikację kontrolowanego komputerowo znieczulenia.

Kwestią kluczową pod kątem bezpieczeństwa jest fakt, że nadtlenek nie otępia pacjenta – przez cały czas trwania zabiegu zachowany jest kontakt z pacjentem. Po zrealizowanym zabiegu, podczas kilkuminutowego oddychania czystym tlenem, resztki podtlenku zostają efektywnie usunięte z organizmu.

Zastosowanie gazu rozweselającego jest bardzo przydatne w trakcie leczenia dzieci, które przez wzgląd na niską tolerancję stresu i bólu, stanowią grupę najbardziej wymagających pacjentów. W gabinetach Dental-Care zastosowaliśmy szereg narzędzi, które obok sedacji wziewnej, pomagają dziecku przezwyciężyć strach przed nieznanym – obok bezbolesnego znieczulenia zwanego przez naszych lekarzy magiczną różdżką, korzystamy również z kolorowych wypełnień czy nagród za odwagę, które pozwalają nam zaskarbić zaufanie oraz sympatię najbardziej wymagających, małych pacjentów.

Przed rozpoczęciem zabiegu dokonujemy wstępnej kwalifikacji dziecka – sedacja wziewna bardzo rzadko udaje się u dzieci poniżej 3 roku życia. Nasi lekarze przeprowadzają szczegółowy wywiad z rodzicami na temat stanu zdrowia maleństwa. Następnie, po uzyskaniu pisemnej zgody na zabieg przystępujemy do zapoznania małego pacjenta z aparaturą do podawania nadtlenku. Nie zawsze dzieci są chętne do założenia maseczki – zasadą jest to, ze nie naciskamy – jeżeli nie uda nam się przekonać malucha do leczenia, przekładamy zabieg na kolejną wizytę.

Zastosowanie mieszaniny N2O sprawia, że nie ma potrzeby, aby przechodzić cały proces zapoznawania dziecka z poszczególnymi etapami zabiegu leczenia zęba. Dzieci pod wpływem działania gazu rozweselającego, mają ograniczoną świadomość przebywania w gabinecie – większość z nich śni bądź doświadcza marzeń sennych. Dla dzieci, u których już od pierwszej wizyty stosuje się gaz rozweselający, leczenie kojarzone jest często z przyjemnością.

Zalecenia przed zastosowaniem metody sedacji wziewnej:

  •     Nie należy spożywać posiłków ani przyjmować płynów na 4 godziny przed zabiegiem
  •     W dniu zabiegu nie należy pić alkoholu
  •     Nie należy zakładać ciasnych ubrań
  •     Nie należy stosować metody w pierwszym trymestrze ciąży

Z metody nie powinny korzystać osoby cierpiące na:  

  • Chorobę alkoholową oraz uzależnienie od środków odurzających
  • Choroby psychiczne
  • Ciężkie choroby płuc takie jak rozstrzenie oskrzelowe czy rozedma płuc
  • Stwardnienie rozsiane, porfirię, miastenię gravis

Znieczulenie ogólne                                   

Dla Pacjentów z detofobią oraz dla wielu osób cierpiących na choroby o podłożu psychicznym, narkoza stanowi jedyną szansę na przeprowadzenie leczenia stomatologicznego. Realizowana zgodnie z rygorystycznymi wytycznymi dot. wykorzystywanego sprzętu oraz kompetencji personelu, stanowi ona w pełni bezpieczną formę znieczulenia, która może być stosowana zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci.

Na czym polega leczenie w znieczuleniu ogólnym? 

Narkoza to całkowite zniesienie bólu oraz świadomości pacjenta poprzez wprowadzenie go w czasowy stan snu. Leki znieczulające podawane są dożylnie, podczas gdy Pacjent jest zaintubowany. Znieczulenie trwa jednorazowo nawet do 6 godzin i pozwala na realizację kompleksowego leczenia obejmującego zarówno leczenie chirurgiczne, implantologiczne, jak również zachowawcze, endodontyczne czy protetyczne. 

Myśląc o narkozie większość z nas wyobraża sobie salę operacyjną oraz zespół lekarzy. I słusznie – w stomatologii jest podobnie. Zabiegi w znieczuleniu ogólnym realizowane są przez dwa zespoły – stomatologiczny i anestezjologiczny. Na sali operacyjnej prócz stomatologa i anestezjologa, nad bezpieczeństwem naszych Pacjentów czuwają asystentka stomatologiczna, wykwalifikowana pielęgniarka anestezjologiczna oraz specjalistyczny sprzęt monitorujący podstawowe funkcje życiowe.

Po zakończeniu zabiegu, pacjent pozostaje pod opieką anestezjologa do czasu całkowitego ustąpienia skutków działania środków usypiających. Wybudzanie może trwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin.

Przygotowanie do zabiegu

Leczenie właściwe poprzedza rozmowa anestezjologa z pacjentem bądź jego prawnym opiekunem, która ma na celu zakwalifikowanie do zabiegu. Dokładny wywiad pozwala na wyeliminowanie występowania ewentualnych przeciwskazań oraz gwarantuje pełne bezpieczeństwo Pacjenta. Przed zabiegiem, Pacjenci proszeni są o wykonanie kompletu podstawowych badań – morfologii, czasu krwawienia i krzepnięcia krwi oraz EKG. Osoby ze schorzeniami przewlekłymi powinny również dostarczyć zaświadczenie od lekarza specjalisty. W dniu zabiegu należy przestrzegać kilku wytycznych żywieniowych:

  • Na 5 godzin przed zabiegiem nie przyjmujemy pokarmów stałych
  • Na 3 godziny przed zabiegów nie przyjmujemy płynów
  • W dniu zabiegu pijemy jedynie wodę niegazowaną oraz herbatę
  • Konsultujemy przyjmowane doustnie leki z naszym anestezjologiem

 

DENTYSTA MILÓWKA