Usługi oferowane przez dental-care

Leczenie dzieci

Pedodoncja, czyli leczenie dzieci w Dental-CareJesteśmy świadomi, jak ważna z pryzmatu najmłodszych pacjentów jest pierwsza wizyta u dentysty – wybierając przyjazny gabinet pomagamy dziecku przezwyciężyć strach przed stomatologią budując zaufanie, które owocuje pięknym i zdrowym uśmiechem.

Dzieci boją się nie tylko bólu związanego z zabiegiem, ale również surowych wnętrz gabinetu lekarskiego czy widoku strzykawki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych pacjentów oraz ich rodziców, stworzyliśmy przyjazny gabinet, który od samego progu zachęca malucha ciepłym i kolorowym wnętrzem. Pierwszą wizytę każdego małego pacjenta traktujemy jako wizytę adaptacyjną, podczas której dziecko przyzwyczaja się do otoczenia gabinetu, poznaje urządzenia oraz naszych lekarzy. Uśmiechnięty personel przy pomocy gier edukacyjnych pokazuje dzieciom jak dbać o higienę jamy ustnej. W trakcie leczenia zdobywamy zaufanie dziecka a także odciągamy jego uwagę od kwestii zabiegu. Bezbolesne leczenie zębów dzięki zastosowaniu metod nieinwazyjnych takich jak lakierowanie czy lakowanie nie wzbudza u dziecka strachu i niechęci. W przypadku próchnicy zaawansowanej z pomocą przychodzi nowoczesny sprzęt, który pozwala nam wyeliminować tradycyjne igły zastępując je precyzyjnym, komputerowym znieczuleniem. Ogromną popularnością wśród najmłodszych cieszą się kolorowe wypełnienia dostępne w kilku brokatowych kolorach. 

Należy pamiętać, że leczenie zębów mlecznych oraz niedojrzałych zębów stałych jest szczególnie ważne dla późniejszego zdrowia jamy ustnej naszego dziecka. Próchnica u najmłodszych charakteryzuje się szybkim rozwojem powodując zaawansowane zmiany w tkankach twardych zęba, często nie widocznych gołym okiem bądź ukrytych pod drobnymi ubytkami powierzchniowymi.

Zadbajmy o zdrowie naszych pociech już od pierwszych miesięcy ich życia – podarujmy im bezcenny prezent w postaci zdrowego uśmiechu.

DENTYSTA ŻYWIEC