Pracownia RTG

Co nas wyróżnia

Bene dignoscitur, bene curatur 

Stare łacińskie powiedzenie sprawdza się do dziś – podstawą efektywnego leczenia jest diagnostyka.

Nowoczesna Pracownia Cyfrowa RTG jest wyposażona w aparaturę diagnostyczną wiodącej na rynku firmy Planmeca. Aparat Planmeca ProMax 3D i Planmeca Intra dają możliwość wykonania szerokiej gamy zdjęć. Pozwala zdiagnozować twarzową część czaszki na najwyższym poziomie dzięki wysokiej jakości i precyzji zdjęć, a tym samym rozpoznać patologiczne zmiany i zaplanować odpowiednie leczenie.

Nasza Pracownia spełnia restrykcyjne standardy UE i podlega regularnej kontroli jakości poprzez testy akceptacyjne, podstawowe i specjalistyczne. Jakość usług to nie tylko kwestia wyposażenia w sprzęt, ale również inwestycja w medyczną wiedzę z zakresu radiologii, potwierdzona certyfikatami Inspektora Ochrony Radiologicznej i Ochrony Radiologicznej Pacjenta dla dr Agnieszki Nieścieronek.

Naszym zadaniem jest uzyskać bardzo dobrej jakości zdjęcie jednocześnie minimalizując narażenie pacjenta na promieniowanie RTG. Ograniczamy dawkę promieniowania – dzięki zastosowaniu przetwornika wysokoczęstotliwościowego i cyfrowego sterowania aparatu redukujemy czas i dawkę promieniowania do minimum w stosunku do tradycyjnych analogowych zdjęć RTG.

Cyfrowa technika obrazowania gwarantuje zdjęcia z doskonałym kontrastem i szeroką skalą szarości, daje możliwość powiększania całości lub fragmentu obrazu jeżeli zmiana jest miejscowa, co jest pomocne w interpretacji drobnych zmian. Oprogramowanie Romexis umożliwia dokonywanie pomiarów długości, tworzenie pozytywów zdjęć i wiele innych filtrów do obróbki zdjęć cyfrowych dostarczając cennych lekarzowi informacji. Zdjęcia można bez problemu archiwizować, są pogrupowane i zapisywane w bazie danych z wszystkimi informacjami dotyczącymi ekspozycji, można je powielać dowolną ilość razy nie narażając się na ponowne promieniowanie oraz porównywać z badaniami wykonywanymi wcześniej. Istnieje możliwość przesłania zdjęć do innych ośrodków celem konsultacji.

Stawiamy na jakość, ale również cenimy Państwa czas. Dzięki radiowizjografii czas od momentu wykonania badania do uzyskania wyniku na ekranie monitora jest niezwykle krótki, kilkudziesięcio-sekundowy, a w zaledwie kilka minut otrzymujemy zdjęcie wydrukowane na folii lub nagrane z oprogramowaniem Romexis na płytce CD.